5 działaczek, które musicie poznać, nowy konflikt egipsko-niemiecki oraz czy istnieje „cywilizacja islamu”? [Podcast #13]


Z okazji dzisiejszej akcji #GirlTakeOver opowiadamy o pięciu wzorach działania na rzecz praw kobiet z Bliskiego Wschodu. Posłuchaj również o sytuacji Ujgurów w Chinach oraz o tym, co ostatnie wydarzenia w ONZ mówią nam o „cywilizacji islamu”. Na koniec polecamy krótką relację z ostatniego konfliktu między Egiptem a Niemcami. Posłuchaj najnowszego odcinka naszego podcastu!

W nowym odcinku naszego podcastu opowiadamy o kobietach z Bliskiego Wschodu nominowanych do pokojowej Nagrody Nobla oraz innych działaczkach z tej części świata, które warto poznać i śledzić.

Ponadto poruszamy temat, który w tym tygodniu pojawił się w weekendowej Prasówce dla naszych Patronów i Patronek – kwestię reakcji społeczności międzynarodowej na prześladowania mniejszości muzułmańskiej w Chinach. Nie zabraknie także krótkiego komentarza do burzy w relacjach egipsko-niemieckich, które wywołała jedna z najsłynniejszych kobiet w historii Egiptu.

Posłuchaj nowego odcinka naszego podcastu tutaj:

Naszego podcastu posłuchasz także na platformach Spotify oraz Apple Podcasts.

Jeśli zainteresował Cię tylko jeden z powyższych tematów, możesz do nich przeskoczyć korzystając z tych wskazówek:

00:00-17:40 – Aktywistki z Bliskiego Wschodu, które warto śledzić.
17:40 – sytuacja muzułmanów w Chinach a „cywilizacja islamu”.
25:20 – konflikt niemiecko-egipski i los starożytnych artefaktów.

Podoba ci się nasz podcast? Wesprzyj nas i pomóż nam tworzyć rzetelne treści o konfliktach i społecznościach muzułmańskich.

Podobają Ci się nasze treści? Wesprzyj nas finansowo!

#Najnowsze publikacje