Autor: Empathy Project


 • Uruchamiamy Centrum Dokumentacji Islamofobii

  Uruchamiamy Centrum Dokumentacji Islamofobii

  W ramach projektu EMPATHY powstało właśnie Centrum Dokumentacji Islamofobii. Jest to pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce, której celem jest nie tylko monitoring i dokumentacja przestępstw z nienawiści, ale również wsparcie osób, które doświadczyły przemocy, ataku lub dyskryminacji ze względu na wyznawaną religię – islam.


 • Wracamy z Salonikami Językowymi!

  Wracamy z Salonikami Językowymi!

  Za nami pierwszy po wakacjach salonik językowy Language Lounge, który odbył się w środę 28.09.2022 o godzinie 13.00 w sali Senatu APS. Spotkanie poprowadził Pan Khalid Ouzguid z Centrum Językowego Politechniki Łódzkiej. Tematyka wystąpienia i warsztatu dotyczyła sztuki inspirowanej kulturą islamską: Inspired by the East: the representation of the East in Western art and related…


 • Pierwsze spotkanie projektowe w Warszawie

  Pierwsze spotkanie projektowe w Warszawie

  Pomysłami na stworzenie i wcielenie w życie projektu EMPATHY dzieliliśmy się w pierwszych miesiącach za pośrednictwem ekranów naszych komputerów. Musieliśmy pokonać pandemiczną rzeczywistość, potem przebrnąć zdalnie przez wiele spotkań organizacyjnych, aż wreszcie 1 lipca br. mogliśmy prawie w komplecie spotkać się w końcu na żywo, w Warszawie!


 • Międzynarodowa Szkoła Letnia UNESCO Katedry im. Janusza Korczaka Pedagogiki Społecznej 2022 za nami

  Międzynarodowa Szkoła Letnia UNESCO Katedry im. Janusza Korczaka Pedagogiki Społecznej 2022 za nami

  W dniach 25 maja – 4 czerwca 2022 r. odbyła się pierwsza międzynarodowa szkoła letnia UNESCO „Droga do integracji społecznej” (z dwóch zakładanych w Projekcie), organizowana przez Akademię Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.


 • Pierwsze zebranie Rady Ekspertów

  Pierwsze zebranie Rady Ekspertów

  28 marca 2022 roku za pośrednictwem platformy MS Teams odbyło się pierwsze zebranie Rady Ekspertów przy projekcie EMPATHY.


 • Otwarcie serii szkoleniowej salonu Language Lounge

  Otwarcie serii szkoleniowej salonu Language Lounge

  W czwartek 24 lutego 2022 r. rozpoczęliśmy serię szkoleń doskonalących kompetencje międzykulturowe i językowe o nazwie Language Lounge


 • Publikujemy raport otwarcia z monitoringu mediów

  Publikujemy raport otwarcia z monitoringu mediów

  Zapraszamy do zapoznania się z raportem otwarcia z monitoringu mediów – Obraz muzułmanów, muzułmanek i islamu w polskich mediach. Raport jest pierwszym z serii raportów, które powstaną w ramach projektu EMPATHY, a za które odpowiedzialny jest Instytut Dyskursu i Dialogu w ramach pakietu działań Media i Prawo – analiza obrazu islamu, monitorowanie i dokumentowanie islamofobii.