Bluźnierstwo w islamie [podcast #11]


W jakich krajach z większością muzułmańską obowiązują prawa zakazujące bluźnierstwa? Skąd te prawa się wzięły? Gdzie za obrażanie islamu można spotkać się z karą śmierci? W których krajach przepisy o bluźnierstwie chronią nie tylko muzułmanów, ale także osoby innej wiary? Zapraszamy Was do dyskusji na temat bluźnierstwa w islamie

W ostatnich dniach nigeryjski sąd skazał na 10 lat więzienia 13-letniego chłopca, który miał obrażać Boga i w ten sposób urazić muzułmanów. Dyrektor Muzeum Auschwitz Piotr Cywiński wraz z grupą 119 ochotników podjął się odsiedzenia kary w zastępstwie nastolatka, sprzeciwiając się jednocześnie takiemu rozumieniu prawa o bluźnierstwie, które za obrazę religii długoletnim więzieniem karze nieletnich.

Wychodząc od tej sprawy zapraszamy Was do dyskusji o bluźnierstwie, które jest tematem najnowszego odcinka naszego podcastu. Znajdziecie go tutaj:

Możecie posłuchać naszego podcastu także na Spotify lub Apple Podcasts. Subskrybujcie nasze kanały, aby zawsze być na bieżąco, gdy pojawi się nowy odcinek!

Chcesz wesprzeć nasz projekt i pomóc nam tworzyć więcej materiałów takich jak ten? Dołącz do grona osób, które nas wspierają.

Podobają Ci się nasze treści? Wesprzyj nas finansowo!

#Najnowsze publikacje