Budować szacunek do różnorodności. Salam Lab na antenie OFFRadia Kraków

mikrofon podcast nagranie

„Nasze społeczeństwo będzie się zmieniać, ludzie będą migrować, a my musimy nauczyć się o tym rozmawiać. Bez tej rozmowy polaryzacja będzie się pogłębiać”

W tym tygodniu miałyśmy przyjemność wystąpić na antenie OFFRadia Kraków w audycji Mateusza Demskiego. O wielokulturowości i jak o niej rozmawiać opowiadały Nina Wójtowicz oraz Monika Zielińska. Audycji można wysłuchać na Spotify (poniżej).

„Mówimy o dyskryminacji i o tym, jak jej przeciwdziałać. Działamy w szkołach publicznych, opowiadamy o tym, czym są migracje, tłumaczymy, czym jest uchodźstwo. Staramy się pisać o tym, o czym nie informują mainstreamowe media” – mówiła Nina Wójtowicz, członkini zarządu Salam Lab. 

„Po wybuchu wojny w Ukrainie temat wielokulturowości, który wcześniej w polskiej szkole był traktowany niemal jak temat tabu, stał się numerem jeden w dyskusjach o przyszłości edukacji. Nasza praca została zauważona i doceniona przez szkolne środowisko” – o pracy edukacyjnej opowiadała Monika Zielińska, koordynatorka działu edukacji. 

„Nasze społeczeństwo będzie się zmieniać, ludzie migrowali, migrują i będą migrować, a my musimy nauczyć się o tym rozmawiać. Bez tej rozmowy polaryzacja będzie się pogłębiać” – dodała Monika.

Jakie były początki naszej organizacji? Co Salam Lab robił na granicy polsko-białoruskiej? W jaki sposób zaangażowaliśmy się w pomoc po pełnoskalowej inwazji Rosji na Ukrainę? Na czym skupiają się nasze działania dzisiaj? O tym wszystkim usłyszycie w audycji! Zapraszamy do słuchania!

#Najnowsze publikacje