Skip to content Skip to footer

Co udało nam się zrobić w ciągu 5 lat?

Od 2016 roku zrealizowaliśmy dziesiątki projektów w internecie oraz na żywo. Wszystko zaczęło się od utworzenia IslamistaBlog.pl, który w ciągu dwóch lat stał się największą stroną w języku polskim poświęconą poszerzaniu świadomości na temat islamu oraz podstawą do stworzenia jednej z największych polskich społeczności internetowych omawiających te kwestie.

Informowaliśmy na temat religii, praw człowieka, migracji, mediów czy działań na rzecz pokoju nie tylko za pomocą mediów, ale również podczas organizowanych przez nas wydarzeń, treningów i warsztatów.

W ciągu pięciu lat funkcjonowania Islamisty, udało nam się zorganizować największe wydarzenia w Polsce poświęcone uchodźcom (Rethinking Refugees) i islamowi (Rethinking Islam) we współpracy z dr Sindhują Sankaran i dr Karoliną Czerską-Shaw z Uniwersytetu Jagiellońskiego:


Otrzymaliśmy podziękowanie
od Ambasady Nowej Zelandii w RP za organizację Wieczoru Solidarności z krakowską społecznością muzułmańską po zamachach w Christchurch. Byliśmy wszędzie tam, gdzie potrzebna była pomoc ofiarom przestępstw z nienawiści – we współpracy z Centrum Pomocy Prawnej im. Haliny Nieć w Krakowie czy Biurem RPO Adama Bodnara pomogliśmy dziesiątkom skrzywdzonych osób. W naszych wirtualnych projektach edukacyjnych biorą udział dziesiątki tysięcy osób, a w opracowanym przez nas programie “Empatia i wielokulturowość” wzięły udział tysiące uczestników. Współpracujemy z licznymi organizacjami międzynarodowymi i lokalnymi na rzecz budowy lepszego, bardziej przyjaznego i otwartego społeczeństwa.

Po 5 latach działania postanowiliśmy rozszerzyć działania naszego bloga – tworząc Laboratorium Pokoju, chcemy pokazać, że robimy coś o wiele większego. Obecnie, oprócz rozwijania rozpoczętych projektów, publikowania informacji na bieżąco (w języku polskim i angielskim), jesteśmy również współkoordynatorami Centrum Wielokulturowego Miasta Krakowa. 

Chcemy działać dalej. Aby dowiedzieć się, jak możesz nas wesprzeć i co dokładnie planujemy – odwiedź nasz profil w serwisie Patronite.)

Dane rejestrowe

Stowarzyszenie Laboratorium Działań dla Pokoju

ul. Elizy Orzeszkowej 10/17
31-065 Kraków
NIP: 6772471257
REGON: 520484716

 

Stowarzyszenie Laboratorium Działań dla Pokoju jest wpisane do ewidencji stowarzyszeń zwykłych  prowadzonej przez Prezydenta Miasta Krakowa.

 

Numer w ewidencji stowarzyszeń zwykłych: 191.

Data wpisu do ewidencji: 17.11.2021 r.

Adres korespondencyjny

Stowarzyszenie Laboratorium Działań dla Pokoju

ul. Elizy Orzeszkowej 10/17
31-065 Kraków
kontakt@salamlab.pl

Numer konta bankowego

57 1140 2004 0000 3102 8192 3774 (mBank)

IBAN: PL57 1140 2004 0000 3102 8192 3774

SWIFT/BIC: BREXPLPWMBK

Salam Lab ◆ Laboratorium Pokoju. Wszelkie prawa zastrzeżone.