Dołączyłyśmy do 43 firm w Polsce, które zapewniają pracowni(cz)kom „Dzień na U”

Kadr z kampanii promującej badania profilaktyczne „Dzień na U”

Kadr z kampanii promującej badania profilaktyczne "Dzień na U" syrena zdrowie piersi rak

Dodatkowy, w pełni płatny dzień w roku na badania profilaktyczne – „Dzień na U”. To akcja Fundacji Rak’n’Roll na co dzień wspierającej osoby chore na raka

Na stronie kampanii czytamy: „W październiku 2019 roku ruszyła kampania Fundacji Rak’n’Roll w partnerstwie z Avon Kontra Rak Piersi – Dzień na U. Dlaczego Dzień na U? Bo gdy zaczynaliśmy o nim mówić, zachęcaliśmy Polki, by znalazły w roku jeden dzień na badania profilaktyczne i potwierdziły zdrowie swoich piersi, skupiliśmy się na badaniu USG piersi. I choć nadal zdrowie piersi odgrywa dużą rolę w kampanii, temat jest dużo szerszy. Dotyczy i kobiet, i mężczyzn – w końcu każda i każdy z nas potrzebuje dnia, by potwierdzić swoje zdrowie”.

Dzięki akcji „Dzień na U” pracowniczki i pracownicy Salam Lab także mają prawo do jednego dnia w roku przeznaczonego w pełni na sprawdzenie, czy z ich zdrowiem jest wszystko w porządku.

Tegoroczna edycja „Dnia na U” skierowana jest w szczególności do mężczyzn, którzy potwierdzają swoje zdrowie w badaniach zdecydowanie rzadziej niż kobiety. Regularne badania profilaktyczne są formą dbania o siebie tak naturalną, jak trening na siłowni, barber czy odpowiednia dieta.

My idziemy do lekarza, a Wy?

#Najnowsze publikacje