Koran – czym jest, jak go czytać i gdzie znaleźć po polsku? [Podcast #10]


Fot. awwproject.org
Chcesz sięgnąć po Koran i samodzielnie przekonać się, co w nim jest? W naszej rozmowie przybliżamy podstawowe fakty, które pomogą Ci zrozumieć pochodzenie i znaczenie tej księgi w islamie oraz podpowiadamy, do którego przekładu Koranu na język polski najlepiej zajrzeć. 

Słynny syryjski poeta Adonis nazywa Koran księgą, która sprawiła, że Arabowie przestali samodzielnie myśleć. Grupy ultraprawicowych działaczy w Skandynawii używają Koranu do prowokacji i kreowania społecznych niepokojów. Dlaczego Koran wywołuje tyle emocji i czemu jest tak ważny dla muzułmanów? O tym również posłuchasz w tym odcinku naszego podcastu.

Po nowy odcinek kliknij tutaj:

Jeśli chcesz przeczytać więcej na temat Koranu, przeczytaj także jeden z naszych tekstów na blogu Islamista, który polecamy w tym odcinku. 

Możesz posłuchać naszego podcastu także na Spotify lub Apple Podcasts (iTunes). Subskrybuj nasze kanały, aby zawsze być na bieżąco, gdy pojawi się nowy odcinek!

Chcesz wesprzeć nasz projekt i pomóc nam tworzyć więcej materiałów takich jak ten? Dołącz do grona naszych Patronów i Patronek! To nasi Patroni i Patronki wybrali tę kwestię na wiodący temat odcinka i mają wpływ na treści, które tworzymy.

Jak zostać Patronem Islamisty? Sprawdź tutaj.
Najnowsze publikacje