Malmö: Polak z siekierą i biało-czerwoną opaską na ręku krzyczał, że zabije wszystkich „islamistów” w autobusie


Szwedzkie media poinformowały dzisiaj o zajściu w jednym z autobusów w Malmö. Dowiedzieliśmy się o tym od naszego czytelnika, Martina Ibrahima Siedleckiego – pochodzącego z Polski szwedzkiego muzułmanina.

Przeczytajcie, jaka była reakcja Martina po zachowaniu naszego rodaka:

„Mężczyzna krzyczał, że chciał zabić wszystkich islamistów i zrobić „polski dżihad” przeciwko osobom podróżującym w autobusie – cokolwiek to w ogóle znaczy…

Jako polski muzułmanin 🇵🇱 🕋 moim „polskim dżihadem” (a więc moją aspiracją / moją walką) będzie walka z takim złem – poprzez pracę na rzecz pokoju i dyplomatyczne budowanie mostów między różnymi światami.

Ze względu na moje wschodnioeuropejskie pochodzenie i jako były praktykujący katolik wiem, że mój głos jest teraz niezwykle ważny!

Chciałbym podziękować mojemu kochanemu bośniackiemu bratu Seadowi Busuladzicowi za ciągłe przypominanie mi o konsekwencjach milczenia, niepisania i działania na rzecz lepszego i bardziej pokojowego świata ❤️”.

Na szczęście tym razem nikomu nie stała się krzywda, a agresywny mężczyzna został ujęty przez policjantów (którym również groził).

Wspólnie z Martinem sprzeciwiaj się nienawiści i działaj na rzecz pokoju ❤.

Dołącz do Patronów i Patronek Salam Lab.

Martin Ibrahim Siedlecki (fot. archiwum prywatne)Najnowsze publikacje