Kiedy już myślał, że osiadł gdzieś na stałe, znów musiał uciekać. Pochodzi z Nigerii. Choć wiele osób to dziwi, jest projektantem mody. W poszukiwaniu lepszych perspektyw postanowił wyjechać do Ukrainy. Tam udało mu się założyć własny biznes: otworzył showroom. Żył w Ukrainie przez pięć lat. Ale wtedy wybuchła wojna
To historia jedna z wielu. Niesłyszalny głos. Jak wyglądała ucieczka osób o niebiałym kolorze skóry czy osób z nieukraińskim paszportem przed rosyjską inwazją? Była ona niczym kolejna batalia, którą musieli i musiały stoczyć w pogrążonym w wojnie kraju.
Film „Some of the Others” opowiada historie osób uchodźczych, które z powodu koloru skóry, pochodzenia czy płci, musiały mierzyć się z wieloma trudnościami podczas ucieczki przed wojną w Ukrainie. Produkcja porusza też palący problem, o którym niewiele dziś się mówi: problem handlu ludźmi, w tym handlu dziećmi.
„Some of the Others”
Reżyserem filmu jest Tyagi Pallava, twórca agencji Yantra Studio i przedsiębiorstwa społecznego Anga. Swoją narrację tworzy za pomocą audiowizualnych środków przekazu, eksplorując międzykulturowe granice. Droga Pallavy do świata filmowego była kręta. Reżyser porzucił szkołę w Wielkiej Brytanii, aby zarabiać na życie na statku handlowym. W czasie studiów i po ich ukończeniu pracował jako ogrodnik, taksówkarz, stolarz, bibliotekarz, kucharz, asystent w banku, a w końcu asystent reżysera podczas produkcji szkockich filmów. Dziś sam tworzy wizualne opowieści.
Jego „Some of The Others” to ważny głos w filmowym świecie. To odpowiedź na pytanie, czy są lepsi i gorsi uchodźcy. Pallava nie tylko stworzył przestrzeń dla osób z doświadczeniem uchodźstwa, którym przyszło mierzyć się z dyskryminacją, ale też pokazał trudności czasu wojen i konfliktów.
Zapraszamy na projekcję filmu „Some of the Others”
Zachęciłyśmy? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! Film „Some of the Others” będzie można obejrzeć już 27 maja o 19:00 przy Radziwiłłowskiej 3 w Krakowie. Wydarzenie zwieńczy dyskusja wokół projekcji.
Aby wziąć udział w wydarzeniu, zarejestruj się przez formularz.
Nie jesteś z Krakowa? Pokaz filmu odbędzie się także 24 maja o 18:00 w Muzeum Warszawy, dzięki wsparciu KIK. Po projekcji również zapraszamy na dyskusję!
Produkcja powstała przy wsparciu ENAR, ANGA i Salam Lab.
Link do wydarzenia na Facebooku znajdziesz tutaj. Do zobaczenia 27 maja przy Radziwiłłowskiej 3 w Krakowie!