Dział medialny

Katarzyna Makarowicz
Redaktorka i wydawczyni strony Salam Lab
Jestem wydawczynią strony internetowej, publicystką i redaktorką Salam Lab. Koordynuję zespół tłumaczeniowy. Jestem absolwentką filozofii i indologii w ramach MISH UW. Studiowałam także na paryskiej Sorbonie i na Freie Universität. Interesuję się teorią feministyczną i zagadnieniami społecznymi Indii.
Jestem w Salam Lab, bo wierzę, że dziennikarstwo pokoju pozwala odmieniać ludzkie losy.

Julia Parkot
Redaktorka, wydawczyni social media Salam Lab, koordynatorka projektu Empathy
Jestem arabistką, wydawczynią social mediów Salam Lab i autorką tekstów. Koordynuję kampanię medialną projektu Empathy. Jestem w Salam Lab, bo wierzę, że empatią możemy zmienić świat. Zaczynałam jako wolontariuszka, dziś jestem członkinią redakcji Salam Lab. Laboratorium Pokoju to więcej niż stowarzyszenie, to idea, sposób podejścia do życia oraz drugiego człowieka.
Dział edukacyjny

Monika Zielińska
Koordynatorka działu edukacyjnego, współzałożycielka Stowarzyszenia, członkini Zarządu
Jestem kulturoznawczynią, edukatorką i trenerką w zakresie edukacji globalnej. Zajmuję się koordynacją projektów kulturalnych, edukacyjnych i społecznych. Wiele lat byłam wolontariuszką Polskiej Akcji Humanitarnej.
Ważni są dla mnie ludzie, ważny jest dla mnie szacunek do wszystkiego, co nas otacza. Jestem edukatorką, ponieważ chcę tworzyć przestrzeń porozumienia i pokoju, przestrzeń dialogu. Jestem w Salam Lab, bo wierzę w siłę edukacji i jej fundamentalną rolę w budowaniu świata wolnego od uprzedzeń i nienawiści.
Dział pomocowy

Zuzanna Tamas
Dyrektorka ds. pomocowych, prezeska zarządu
W Salam Lab pracowałam w dziale medialnym, edukacyjnym i pomocowym. Obecnie zarządzam stowarzyszeniem i łączę trzy działy w spójną całość.
Bardzo ważne dla mnie jest tworzenie bezpiecznych przestrzeni dla wszystkich. Kluczowe w działalności Salam Lab są dla mnie działania antydyskryminacyjne uwzględniające osoby najbardziej wykluczone.
Jestem w Salam Lab, bo wiem że razem możemy zrobić coś dobrego. Jestem też współzałożycielką Stowarzyszenia Laboratorium Działań dla Pokoju oraz członkinią Zarządu.

Marta Pasiut
Koordynatorka Punktu Pomocy „Radziwiłłowska 3”
Jestem koordynatorką punktu pomocy „Żyj w Krakowie”. Do Salam Lab trafiłam na początku marca. Wcześniej pracowałam jako koordynatorka międzynarodowych konferencji oraz mniejszych, lokalnych festiwali. Lubię wyzwania i wszelkie działania organizatorskie, zwłaszcza te, które rodzą się z chaosu. Salam Lab to dla mnie miejsce wytchnienia, w którym każdy zostaje przyjęty i wysłuchany w swoich problemach i trudnościach, ponad wszelkimi podziałami. Ważne jest dla mnie tworzenie przestrzeni spotkania z drugim człowiekiem i wspólne budowanie bardziej wrażliwego społeczeństwa.

Paweł Bluj
Koordynator Punktu Pomocy „Radziwiłłowska 3”
Z zawodu jestem technikiem weterynarii. z zamiłowania kucharzem, ogrodnikiem amatorem. Salam Lab to dla mnie ważne miejsce, w którym rozwiązujemy trudne problemy.

Yaryna Martyniuk
Koordynatorka SPA Społecznej Przestrzeni Aktywnej i recepcji Punktu Pomocy „Radziwiłłowska 3”
Jestem bardzo aktywną i entuzjastyczną osobą, lubię tworzyć i wykorzystywać swoje umiejętności do robienia dobrych rzeczy. Salam Lab to dla mnie miejsce, w którym czuję, że jestem potrzebna. Mam możliwość pomagania innym. Mogę rozwijać się w różnych kierunkach. To przestrzeń, w którym dobrą atmosferę tworzą fantastyczni ludzie.

Alla Adamchuk
Koordynatorka recepcji Punktu Pomocy „Radziwiłłowska 3”
Jestem z Ukrainy. Do Krakowa przyjechałam 24 lutego. Dzień później pracowałam już w Salam Lab jako wolontariuszka. Na początku było to bardzo trudne, ale czułam stałą opiekę i wsparcie ze strony innych wolontariuszy i koordynatorów. Nadal ją czuję. Salam Lab pomaga każdemu, bez względu na płeć, religię, wiek czy narodowość. Tu najważniejszy jest człowiek.

Solomiia Martyniuk
Wydawczyni social mediów SPA – Społecznej Przestrzeni Aktywnej
Jestem w Salam Lab, bo ważne są dla mnie rzeczy, które tutaj robimy: wspieranie osób uchodźczych, integracja, walka z dyskryminacją i uprzedzeniami. Chcę pomagać tym, którzy tego potrzebują, robiąc wszystko, co możliwe, żeby takie osoby nie były samotne. W Salam Lab czuję, że jestem na swoim miejscu. Robię to, co dyktuje mi serce.

Valeria Buchak
Koordynatorka zakwaterowania Punktu Pomocy „Radziwiłłowska 3”
Jestem Ukrainką. Kilka lat temu emigrowałam do Polski. Tutaj uczę się i buduję swoją przyszłość. Wolontariat zawsze był i będzie obecny w moim życiu. Od początku inwazji Rosji na Ukrainę nie widziałam innej opcji niż ta, żeby pomagać moim rodakom we wszelki możliwy sposób. Zostałam w Salam Lab, bo to miejsce ludzi, którzy biorą na siebie odpowiedzialność dawania nadziei na szczęśliwą przyszłość osobom, które jej poszukują.

Olena Vasylieva
Koordynatorka zakwaterowania Punktu Pomocy „Radziwiłłowska 3”
Jestem z Salam Lab od początku wojny w Ukrainie. Tu czuję, że jestem na swoim miejscu. Mogę nie tylko wykorzystać swoje bogate doświadczenie, ale również realizować potrzebę pomagania innym. Salam Lab to wspaniała przestrzeń, w której każdy otrzyma pomoc i wsparcie. Moje życiowe motto mogę zawrzeć w jednym zdaniu: Tylko do przodu!

Natalia Kulikova
Koordynatorka wolontariuszy Punktu Pomocy „Radziwiłłowska 3”
Praca w Salam Lab jest dla mnie przede wszystkim okazją do pomocy ludziom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej. Jestem w stowarzyszeniu od pierwszych dni wojny w Ukrainie. W tym czasie nasz zespół pomógł tysiącom osób. To daje mi satysfakcję i dumę, też z tego, że żaden mój dzień nie został przeze mnie przeżyty na próżno.

Karolina Domagała
Asystentka społeczna w programie „Żyj w Krakowie”
Chciałabym żyć w świecie, w którym każdy człowiek ma równe szanse niezależnie od miejsca urodzenia. Jestem w Salam Lab, by stworzyć namiastkę takiego świata. Ważne jest dla mnie to, żeby każdy czuł się w Polsce bezpiecznie.

Marina Lobanova
Asystentka społeczna w programie „Żyj w Krakowie”
Przyjechałam do Polski w 2021 roku, pracowałam w Instytucie Literatury jako redaktorka portalu rosyjskojęzycznego. Rosyjska agresja na Ukrainę zniweczyła plany współpracy kulturalnej z Rosją, ale w tym trudnym czasie znalazłam Salam Lab, w którym mogę wykorzystać swoje umiejętności. To dla mnie miejsce, w którym czuję się potrzebna, bo mogę pomagać ludziom i widzę efekty mojej pracy. Odczuwam radość i satysfakcję, gdy mogę zorganizować komuś, kto czuje się w Polsce obco, pracę, mieszkanie albo jedzenie. Cieszę się, że znajduję wspólny język z osobami, które do nas przychodzą i widzę głęboki sens naszej pracy.

Safia Rabati-Roczniak
Asystentka społeczna w programie „Żyj w Krakowie”
Pochodzę z Afganistanu. Współpracuję z Salam Lab od 2021 roku, bo tworzy go grupa ludzi, którzy chcą pomagać innym zrozumieć, czym jest empatia i dlaczego warto polubić świat w całej jego różnorodności.

Wiktoria Steffen
Koordynatorka projektów SPA Punktu Pomocy „Radziwiłłowska 3”
W stowarzyszeniu zajmuję się pomocą humanitarną. Moim pierwszym projektem był 4-miesięczny pobyt na pograniczu polsko-białoruskim. Wcześniej przez rok pracowałam w organizacji pozarządowej w Trypolisie w Libanie. Wspieranie osób w trudnej sytuacji życiowej to dla mnie źródło satysfakcji. Obecnie współpracuję z hotelami i Airbnb, pomagam w zakwaterowaniu osób uchodźczych. Planuję uczyć się języka arabskiego.

Elżbieta Kramarczyk
Koordynatorka projektów w Strzeżonych Ośrodkach dla Cudzoziemców
Jestem absolwentką studiów bliskowschodnich oraz podyplomowych studiów z pomocy humanitarnej. Ważne jest dla mnie bycie częścią społeczeństwa obywatelskiego. Jestem w Salam Lab, ponieważ chcę uczestniczyć w realizacji projektów wspierających osoby znajdujące się aktualnie w trudnej sytuacji życiowej.

Marta Staniszewska
Koordynatorka projektów w Strzeżonych Ośrodkach dla Cudzoziemców
Z wykształcenia jestem filolożką i pedagożką. Skończyłam też podyplomowe studia pomocy humanitarnej. Bardzo ważne są dla mnie prawa dzieci i kobiet. Częściowo właśnie dlatego interesuje mnie moda – odpowiedzialna, nieopierająca się na wyzysku. W wolnych chwilach naprawiam i przerabiam stare ubrania, ćwiczę jogę, pływam i staram się poszerzać swoje horyzonty.
Salam Lab to dla mnie ludzie, od których codziennie się uczę.

Przemek Trepka
Konsultant rozwiązań i zasobów cyfrowych
Jestem projektantem, grafikiem, project managerem i producentem. Przez 15 lat pracowałem nad projektami komercyjnymi. Tworzyłem projekty graficzne, interfejsy oraz procesy użytkownika w aplikacjach, identyfikacje wizualne oraz zarządzałem kampaniami promocyjnymi. W ostatnich latach rozwijałem również kompetencje w zakresie optymalizacji procesów i prowadzenia projektów.
W Salam Lab wspieram wszystkie działy organizacji i odpowiadam m.in. za rozwiązania technologiczne, projekty graficzne i strony internetowe.