Oglądamy Palestynę! Zbliża się Palestine Cinema Days Warsaw pod matronatem Salam Lab

fot. Materiały prasowe Palestine Cinema Days, Izabella Wolf / Devils Claws (@devils claws)

gołąb z roślinami, a w jego środku dziewczyna, gołąb jest zielony

Dołącz do nas podczas Palestine Cinema Days Warsaw – artystycznego święta przedstawiającego życie Palestynek i Palestyńczyków poprzez film. Festiwal będzie wspaniałą okazją do przyjrzenia się palestyńskiej historii i kulturze, dyskusji oraz wsparcia organizacji świadczących pomoc na miejscu

Filmy poświęcone tematyce palestyńskiej będzie można zobaczyć w dniach 19-23.03.2024 w warszawskiej Kinotece na placu Defilad 1. Salam Lab też tam będzie, z dumą matronując całemu wydarzeniu.

„Podczas gdy nasi bracia i siostry są ofiarami ludobójstwa w Gazie, międzynarodowe media głównego nurtu w dalszym ciągu zniekształcają narrację palestyńską, a urzędnicy systematycznie próbują odczłowieczać naród palestyński i ograniczać jego wszelkie aspiracje od 1948 r. W świetle zbrodni wojennych popełnionych przez Izrael przeciwko ludności cywilnej, postanowiliśmy zorganizować pokazy filmów z Palestyny i o Palestynie, próbując stworzyć przestrzeń do reprezentowania narodu palestyńskiego i składania hołdu wszystkim niewinnym osobom, które straciły życie” – piszą organizatorzy i organizatorki wydarzenia.

Palestyńskie historie

Na Palestine Cinema Days zobaczycie cały wachlarz filmowych palestyńskich opowieści: od ponadczasowej klasyki po poruszające filmy dokumentalne prezentowane na najważniejszych międzynarodowych festiwalach i nagradzane krótkie metraże. Jak podkreślają organizatorki i organizatorzy, „Ten wyjątkowy program przenosi niewidzia(l)ne dotąd narracje na duże ekrany w Polsce. Odkrywa osobiste historie, zagłębia się w społeczno-polityczny krajobraz Palestyny i wzmacnia głosy jej osób sojuszniczych. To doświadczenie odkryje przeszłość Palestyny, rzuci światło na jej teraźniejszość i pobudzi do myślenia o jej przyszłości.”

Podczas festiwalu po wielu projekcjach odbędą się dyskusje i rozmowy z osobami twórczymi i aktywistycznymi, a niektóre z nich poprowadzą redaktorki Salam Lab. Więcej informacji o całym wydarzeniu będziecie mogli wkrótce przeczytać na naszych kanałach.

W duchu solidarności, dochody ze sprzedaży biletów i merchu wesprą Medical Aid for Palestinians (MAP) i Nordisk Hjälp, zapewniając niezbędną pomoc medyczną w Palestynie.

Szczegóły

Bilety są już dostępne na www.kinoteka.pl oraz w kasach Kinoteki. Filmy będą pokazywane w polskiej i angielskiej wersji językowej.

Pełny program filmowy oraz bilety on-line znajdziecie tutaj.

Dołącz do wydarzenia, które wykracza poza kino, sprzyjając wzajemnemu zrozumieniu i empatii. Stwórzmy razem bardziej sprawiedliwy i współodczuwający świat. Nie może Cię zabraknąć!

Organizacja: Fundacja Filmowa Lumisenta

Identyfikacja wizualna: Izabella Wolf / Devils Claws (@devils claws)Najnowsze publikacje