Pomóż im znaleźć bezpieczne schronienie


20 rodzin. 20 historii. Kilkadziesiąt wyjątkowych osób, nowych mieszkanek i mieszkańców Krakowa z całym ich potencjałem, umiejętnościami, marzeniami i pomysłami. To dla nich stworzyliśmy projekt pomocy długoterminowej „Żyj w Krakowie”.

„Żyj w Krakowie” to program, podczas którego 20 rodzin z doświadczeniem uchodźczym szczególnie narażonych na dyskryminację otrzymuje systemowe wsparcie przez 12 miesięcy. Nasza pomoc będzie prowadzić do ich pełnej niezależności i samodzielnego funkcjonowania w społeczności mieszkanek i mieszkańców Krakowa.

Nie chcemy, żeby rodziny tylko walczyły o przetrwanie, co często jest częścią doświadczenia uchodźczego. Chcemy, by dzieci mogły chodzić do szkoły, a rodzice do pracy. Chcemy, żeby nawiązali przyjaźnie, nauczyli się orientować w polskiej rzeczywistości, poznali nową kuchnię i zwyczaje. Chcemy dla nich godnego życia.

Dziś potrzebujemy Twojego wsparcia. Pomóż nam pomagać. Każda złotówka wpłacona na naszą zbiórkę dla rodzin z programu „Żyj w Krakowie” na siepomaga.pl pomoże nam:

➡️ zapewniać mieszkania dla rodzin uchodźczych,

➡️ wspierać uchodźczynie i uchodźców na wszystkich etapach ich drogi do niezależnego życia w Polsce,

➡️ zapewniać koszty podstawowych produktów przy wejściu do programu np. łóżka, pościel, jedzenie i środki czystości na start,

➡️ opłacić leki, podręczniki dla dzieci, wyprawki itp.,

➡️ organizować lekcje polskiego czy pomoce naukowe dla osób uchodźczych,

➡️ finansować pracę asystentek społecznych, które wspierają rodziny na wszystkich etapach ich drogi,

➡️ budować sieć trwałej pomocy osobom z doświadczeniem uchodźstwa i migracji w Polsce.

Razem możemy sprawić, że poczują się tu jak w domu.

Chcesz poznać historie rodzin? Odwiedź naszą stronę internetową.

#Najnowsze publikacje