Prawa kobiet i islam. Zapraszamy na spotkanie już 8 marca


 

Czy islam utrudnia kobietom walkę o ich prawa, czy raczej motywuje je do działania? Jakie prawa wywalczyły dla siebie mieszkanki Bliskiego Wschodu, a o jakie ciągle muszą się upominać? Jakie aktywistki, ważne kobiety ze świata polityki, kultury i działań społecznych warto śledzić?

Na te i inne pytania w drugim spotkaniu z serii Migawka Muzułmańska odpowie dr Blanka Rogowska – ekspertka ds. nauk politycznych, socjolożka ze specjalnością orientalną na Uniwersytecie Łódzkim oraz dziennikarka Gazety Wyborczej. Spotkanie poprowadzi Anna Wilczyńska (Salam Lab).

Masz pytania do naszej ekspertki, Blanki Rogowskiej? Będziesz mógł_a je zadać podczas naszej rozmowy na żywo! Możesz zostawić swoje pytanie w komentarzu lub zadać je podczas naszej rozmowy 8 marca o 20:00 (możesz też napisać w komentarzu na stronie wydarzenia na FB)

Na spotkania z serii Migawka Muzułmańska prowadzone przez twórców inicjatywy Salam Lab zapraszamy w każdy drugi poniedziałek miesiąca o godzinie 20:00 na profilu Salam Lab na Facebooku.

Umknęła Ci pierwsza rozmowa z serii Migawka Muzułmańska?
Rozmowę z arabistą i prawnikiem z Tomaszem Pietrzakiem na temat Koranu znajdziesz tutaj.

Tutaj możesz także odsłuchać Migawki Muzułmańskiej w formie podcastu.

dr Blanka Rogowska – dr nauk politycznych, ukończyła socjologię i stosunki międzynarodowe ze specjalnością orientalną na Uniwersytecie Łódzkim. Zajmuje się przemianami szeroko rozumianego świata islamu, w szczególności ruchami progresywnymi, muzułmanami na Zachodzie i muzułmańską narracją o kwestiach płci i rodzaju. Współtwórczyni wielu wydarzeń międzykulturowych i ekumenicznych. Dziennikarka „Gazety Wyborczej”. 

Anna Wilczyńska – arabistka, publicystka i aktywistka na rzecz mniejszości religijnych oraz osób z doświadczeniem migracji. Twórczyni inicjatywy Salam LabNajnowsze publikacje