Psi cud. Husky uratowany spod gruzów po 23 dniach

Zdjęcie: filmik Odatv via Twitter.


Spędził pod gruzami 23 dni. Dzielny husky uratowany po trzęsieniu ziemi w Turcji.

Wśród gruzów w walczącej ze skutkami tragicznych trzęsień ziemi Turcji pojawiła się wiadomość, która poruszyła serca Turków i Turczynek oraz internautów i internautek. Mowa o Alexie, młodym huskym, który został odnaleziony żywy we wtorek. Pies spędził pod pozostałościami zawalonych budynków 23 dni.

Przypadkowy cud

Do cudu doszło zupełnie przez przypadek. Jak powiedział jeden z mieszkańców miejscowości w okolicach Antiochii, gdzie odnaleziono zwierzaka, ekipa ratunkowa podczas prac usłyszała cichy jęk. Okazało się, że pod gruzami od czasu tragicznego trzęsienia ziemi przebywał husky. 

Choć wycieńczony i przestraszony, Alex bardzo ucieszył się z kontaktu z ludźmi, których zobaczył po wyjściu z przymusowej kryjówki. Osman Polat z Tureckiej Federacji Praw Zwierząt powiedział, że ocalały pies jest w dobrym stanie, choć znacznie stracił na wadze. Alex dowodzi jednak, żeby nie tracić nadziei.

Źródła: al-Monitor.

Zapisz się do naszego newslettera!

Chcesz otrzymywać na skrzynkę mailową nasz autorski przegląd prasy składający się ze starannie wyselekcjonowanych newsów z całego świata? Razem z nim wyślemy do Ciebie informacje o naszych nadchodzących planach.

Zapraszamy do prenumerowania Pokojowej Prasówki Salam Lab!Najnowsze publikacje