Dbamy o naszą widownię, więc ustalamy zasady!


Przekazujemy informacje. Nie przekazujemy nienawiści. Tworzymy przestrzeń dialogu, w której każdy może czuć się bezpiecznie. Chcemy wpływać na rozbijanie stereotypowych schematów myślenia i postrzegania. Opowiadamy historie osób z doświadczeniem migracyjnym, uchodźczym. Przeciwdziałamy dyskryminacji. To, o czym mówimy, jest równie ważne jak forma przekazu. Weryfikujemy źródła. Nie przekraczamy niczyich granic. Pracujemy na rzecz pokoju

Salam Lab to społeczność, którą tworzymy wspólnie. Jeśli jesteś jej częścią w naszych mediach, przyjmujesz zasady zawarte w regulaminie. 

  1. Twoja obecność w kanałach social media Salam Lab oznacza akceptację regulaminu. To wspólna umowa, która tworzy przestrzeń dialogu. 
  2. Dbamy o treści i formę. Posty i komentarze są moderowane. 
  3. Przeciwdziałamy przemocy. Działamy na rzecz pokoju. Treści, które są obraźliwe, wulgarne, zawierają groźby wobec innych osób, dyskryminują ze względu na płeć, rasę, narodowość, przynależność etniczną, język, orientację, nawołują do przemocy i nienawiści, mają charakter pornograficzny lub komercyjny, będą usuwane.
  4. Działamy w granicach prawa. Posty i komentarze, które naruszają prawo obowiązujące w Polsce, prawa innych osób lub podmiotów trzecich będą usuwane, a ich autorzy blokowani.
  5. Dbamy o przejrzystość przekazu. Posty i komentarze, które nie odnoszą się do tematu dyskusji mogą być usuwane. 
  6. Treści, które są umieszczane zgodne z regulaminem, a następnie edytowane w sposób, który łamie zasady w nim określone, będą usuwane a ich autorzy mogą być blokowani.
  7. Dwukrotne naruszenie zasad komunikacji przyjętych w powyższym regulaminie będzie skutkować zablokowaniem konta użytkownika. 
  8. Jesteśmy otwarci na dialog. Nasze zdania mogą się różnić. Swój punkt widzenia wyrażamy zawsze z szacunkiem dla innych. 
  9. Jeśli zauważysz nieodpowiednie treści w komentarzach zanim zrobimy to my, zgłoś naruszenie wspólnie przyjętych zasad. 

Obserwuj nas na FacebookuInstagramieTwitterzeLinkedInie, YouTube’ie i Spotify.Najnowsze publikacje