Sztuka nie patrzy na pochodzenie, czyli zwycięstwo naszej beneficjentki

Regina Ohly, zwyciężczyni XII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Przyroda w kolorach” organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury Grunwaldzka 5 w Krakowie.


Gdy wyobrażacie sobie przyrodę, to co widzicie? Pachnącą łąkę? Szumiący las? A może spienione morze?

Regina Ohly najwyraźniej myśli o przyjaźni ze zwierzętami, bo tak właśnie przedstawiła swoją wizję ratowania środowiska naturalnego, która była tematem XII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Przyroda w kolorach” organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury Grunwaldzka 5 w Krakowie. 

Do konkursu Reginę zgłosiła… inna Regina. To pani, która pracuje w świetlicy w Szkole Podstawowej nr 4 przy ul. Smoleńsk w Krakowie. Pani Regina zauważyła, że jej podopieczna ma talent plastyczny.

„Wiem, że zwycięstwo w takim konkursie bardzo dowartościowuje, dlatego staram się obserwować, czy dzieci, z którymi pracuję w świetlicy, są pod jakimś kątem uzdolnione. W domu wyszukuję potem konkursy, do których mogłabym je zgłosić. Tak było z Reginą Ohly” – mówi pani Regina.

Regina Ohly wysłała pracę na XII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Przyroda w kolorach” . I zajęła pierwsze miejsce.

„Zawsze wysłucham”

„Mówię po rosyjsku, tak jak Regina. Dzięki temu szybko złapałyśmy kontakt. Często ją wypytuję, co u niej słychać, jak się tutaj czuje. Zawsze ją zapewniam, że w razie czego mogę jej w czymś pomóc. Czasem do mnie przychodzi się wygadać, jak ma zły dzień. Zawsze wysłucham” – zapewnia pani Regina.

Mała Regina nie jest jedyną osobą, która dopiero uczy się polskiego. W oddziale przygotowawczym przy Szkole Podstawowej nr 4 uczy się więcej niepolskojęzycznych dzieci. Obecność pani Reginy, z którą często dzielą znajomość języka rosyjskiego, sprawia, że czują się pewniej.

Regina, zwyciężczyni konkursu, i jej mama Nadiia Ohly są Romkami i beneficjentkami naszych programów pomocowych. Do Polski przyjechały z Ukrainy. Dziś Nadiia pracuje jako specjalistka recepcji w Punkcie Pomocy „Radziwiłłowska 3” w Krakowie, który prowadzi Salam Lab. Wspiera beneficjentów i beneficjentki naszych programów, mediuje, prowadzi szkolenia.

Regino, gratulujemy z całego serca!Najnowsze publikacje