Przed nami duże zmiany, z których ogromnie się cieszymy: reanimujemy Patronite’a!
Bardzo chcemy pisać dla Was więcej, rozwijać się, zapraszać ekspertów i poszerzać grono odbiorców i odbiorczyń – a przede wszystkim: rozbijać czarno-białe schematy myślenia o islamie i migracjach. Chcemy też dostarczać Wam więcej pozytywnych informacji ze świata, których w polskim internecie jest jak na lekarstwo oraz zajmować się tematami zupełnie pomijanymi w mainstreamowych mediach. Marzymy o tym, by wrócić do cyklu podobnego duchem do publikacji Empathy, w których pokazywałyśmy życie muzułmanów i muzułmanek w Polsce. Jeśli tak jak my jesteście spragnieni takich treści i chcielibyście czytać nas częściej – zostańcie Patronami lub Patronkami Salam Lab w serwisie Patronite!
Lajwy co miesiąc
Być może pamiętacie, że końcem zeszłego roku pisałyśmy o ograniczeniu naszej działalności w dziale medialnym. Dziś udało nam się rozwinąć nieco nasze działania, ale musimy budować stabilność finansową opartą nie tylko o granty dziennikarskie. Aplikujemy o nie, staramy się poszukiwać darczyńców, równocześnie pamiętając, że chcemy, by nasze dziennikarstwo było, tak jak dotąd, niezależne. Dlatego też pragniemy zaprosić Was do współtworzenia naszych mediów. Aby zachować niezależność to właśnie Czytelnicy i Czytelniczki mogą nam w tym pomóc.
Na początek chcemy osiągnąć cel dwóch tysięcy złotych: ta kwota pozwoli nam wrócić do comiesięcznych lajwów, które tak bardzo lubicie. Ostatni lajw o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej cieszył się dużą popularnością i czujemy, że rozmowy o aktualnych wydarzeniach wokół migracji czy sytuacji na świecie to coś, co jest dziś niezwykle potrzebne. Chcecie rozmawiać z nami oraz ekspertami i ekspertkami? Każda, nawet najmniejsza kwota ma znaczenie i pomoże nam w osiągnięciu tego celu. A celów jest więcej… zerknijcie na nasz profil na Patronite.pl!
Już teraz dziękujemy z całego serca każdej osobie, która zdecyduje się nas wesprzeć.
To dzięki Wam świat będzie mniej czarno-biały.
Kasia, Ewelina i Marta z redakcji Salam Lab