Nieocenione wsparcie mieszkaniowe od AirBnB.org

Fot. AirBnB

AirBnB advertising on a billboard with the words "Strangers aren't that strange"

Poznajcie AirBnB.org, niezależną organizację non profit, której misją jest wspieranie osób w kryzysie. AirBnB.org finansuje krótkoterminowe zakwaterowanie dla osób uciekających z Ukrainy przed wojną. A my, Salam Lab, jesteśmy ich partnerem w Polsce.

Dzięki naszej współpracy, możemy rezerwować mieszkania na stronie AirBnB dla naszych gości i gościń zza wschodniej granicy.

Od początku inwazji Rosji na Ukrainę Salam Lab zorganizował Punkt Pomocy „Żyj w Krakowie” przy Radziwiłłowskiej 3. R3 – jak go skrótowo nazywają wolontariusze i wolontariuszki – utworzyliśmy razem z zespołami Fundacji Zustricz i UAinKrakow, dzięki wsparciu JCC Krakow, Szlachetnej Paczki, Internationaler Bund Polska i Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. R3 działa jako punkt podstawowej informacji i pomocy i w rezultacie jako centrum wsparcia mieszkaniowego i relokacyjnego.

Ściśle mówiąc, nasz zespół zarządzający relokacją osób ma możliwość dokonywania rezerwacji bezpośrednio przez system AirBnb, nawet na 30 dni. Do 15 sierpnia dzięki naszej współpracy bezpieczne miejsce znalazło już ponad 500 osób.

Jak dotąd, AirBnB.org z innymi organizacjami współpracuje poprzez generowanie dla nich specjalnych voucherów. W konsekwencji organizacje te mogą wykorzystać na rzecz konkretnych osób uchodźczych w Polsce. Z kolei Salam Lab ma dostęp do samodzielnego systemu rezerwacji.

Nie zapominajmy, że rosyjska agresja na Ukrainę trwa. Uchodźcy i uchodźczynie nadal potrzebują wsparcia przy rozpoczynaniu nowego życia w Polsce. Dzięki takim partnerom, możemy zapewnić rodzinom, parom, kobietom z dziećmi i innym osobom z Ukrainy bezpieczny nocleg.

#Najnowsze publikacje