Projekt Empathy to także warsztaty kulinarne!

Khedi Alieva (Fundacja Kobiety Wędrowne), muzułmanka pochodząca z Czeczenii, uchodźczyni, pedagożka, animatorka i działaczka społeczna


Za nami już trzy warsztaty kulinarne zrealizowane w ramach projektu EMPATHY! Celem warsztatów jest przeciwstawienie się przeważającemu negatywnemu dyskursowi na temat islamu i muzułmanów. Dostarczamy uczestniczkom i uczestnikom warsztatów zróżnicowaną wiedzę na temat muzułmanów i muzułmanek w Polsce, w oparciu o wspólne gotowanie i rozmowę, w formule zmiany świadomości poprzez interakcję.

Realizatorką warsztatów jest Khedi Alieva (Fundacja Kobiety Wędrowne), muzułmanka pochodząca z Czeczenii, uchodźczyni, pedagożka, animatorka i działaczka społeczna, która łączy w programie warsztatów zaangażowanie osób uczestniczących we wspólne działania kulinarne z opowieścią i dyskusją na temat wyobrażeń o muzułmanach i islamie. Na podstawie własnej biograficznej opowieści prezentowanej w formie swobodnej rozmowy, odnajduje wraz z uczestnicz/kami podobieństwa i różnice kulturowe, religijne, obyczajowe i wspólnie ustalają pożądane kształty wzajemnych odniesień i relacji.

Warsztaty są pomyślane jako seria małych, ale potrzebnych zmian wśród przedstawiciel/ek różnych grup społecznych. W ramach projektu EMPATHY warsztaty odbyły się do tej pory w trzech miastach Polski: w Warszawie, Gdańsku i w Bydgoszczy. 

Relacje z warsztatów na żywo można oglądać za pośrednictwem Facebooka na stronie Fundacji Kobiety Wędrowne. W marcu gościmy ponownie w Gdańsku! Zapraszamy do śledzenia strony facebookowej Fundacji, aby być na bieżąco!Najnowsze publikacje