Raport „Promigracyjnych sojuszy” już jest!

Okładka Vademecum, jednego z produktów projektu „Promigracyjne sojusze”, w którym zawarte są praktyki przydatne podczas współpracy aktywistycznej. Grafika: Nina Budzyńska.

vademecum przydatne rady praktyki dobrej współpracy migracje

Z radością przedstawiamy podsumowanie dwuletniego projektu ​„Promigracyjne sojusze. Współpraca oddolnych inicjatyw z podmiotami sformalizowanymi w Polsce”,
w którym Salam Lab uczestniczył jako partner

Efektem wspólnej pracy jest Raport i Vademecum z praktykami dobrej współpracy. ​„​Promigracyjne sojusze” to projekt, który zrealizowany został wspólnie ze Stowarzyszeniem Lepszy Świat oraz Centrum Badań Migracyjnych na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu, przy wsparciu niezależnych badaczek i badaczy.

Jego celem było zrozumienie, jakie motywacje i przeszkody wpływają na współpracę między różnymi grupami zaangażowanymi w kwestie uchodźstwa i migracji, od oddolnych inicjatyw po sformalizowane podmioty. Działania badawcze, oparte na mieszanej metodologii ilościowej i jakościowej, pozwoliły nam zgłębić tę tematykę i wzmocnić współpracę pomiędzy tymi grupami.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami końcowymi, które znajdują się na stronie internetowej Stowarzyszenia Lepszy Świat.

Gorąco zachęcamy do dzielenia się tymi materiałami z innymi oraz do korzystania z zebranej przez nas wiedzy w Waszej pracy, badaniach i inicjatywach związanych z tematyką migracji. Razem możemy jeszcze bardziej przyczynić się do budowy bardziej otwartego i empatycznego społeczeństwa. Jesteśmy przekonani i przekonane, że nasza wspólna praca nadal będzie przyczyniała się do budowania przyszłych promigracyjnych sojuszy”.

Projekt realizowano z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG. Operator Programu: Fundacja Akademia Organizacji Obywatelskich Lider Projektu: Stowarzyszenie Lepszy Świat.

Partnerzy Projektu: CeBaM UAM, Salam Lab – Stowarzyszenie Laboratorium Działań
dla Pokoju.

#Najnowsze publikacje